Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027

Logo Funduszy Europejskich
Logo Podkarpackie przestrzeń otwarta
Logo Unii Europejskiej

 

UWAGA!!! BRAK WOLNYCH MIEJSC, LISTA ZAMKNIĘTA.

Informacje o szkoleniu

Celem szkolenia jest zapoznanie potencjalnych beneficjentów programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia  2021-2027 (dalej: FEP 2021-2027)  z zagadnieniami dotyczącymi zasad horyzontalnych UE w kontekście projektów FEP 2021-2027.

Beneficjenci realizujący projekty  w ramach programu FEP 2021-2027 zobowiązani są do przestrzegania zasad horyzontalnych UE. Szkolenie ma celu szczegółowe omówienie zagadnień związanych ze stosowaniem tych zasad podczas przygotowania i  realizacji projektu finansowanego z FEP 2021-2027.

Szkolenie odbędzie się  1 sierpnia 2023 r. w godz. 9.00 - 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie, Al. Łukasza Cieplińskiego 4 (II piętro, sala audytoryjna).  

Osoby chętne do wzięcia udziału w szkoleniu prosimy o przesłanie formularza zgłoszeniowego. Prosimy podawać adres mailowy imienny, przypisany do konkretnej osoby.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc zastrzegamy sobie prawo do weryfikacji zgłoszeń na szkolenie celem umożliwienia udziału w nim jak najszerszego grona przyszłych beneficjentów Programu. Z tego względu ograniczamy udział w szkoleniu do 1 osoby z każdej zainteresowanej dofinansowaniem instytucji.

Organizator zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia bez podania przyczyny.

O zakwalifikowaniu bądź  odmowie przyjęcia na szkolenie uczestnik zostanie poinformowany mailem.

 

Ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami

Celem odpowiedniego zapewnienia stosownego komfortu, w przypadku gdy w szkoleniu planuje wziąć udział osoba z niepełnosprawnością, bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa telefonicznie pod nr tel. 17/ 747 64 86 lub elektronicznie na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkolenie poprowadzi pan Bartosz Stępień, który od początku swojej kariery zawodowej związany z organizacjami pozarządowymi, przede wszystkim z Oddziałem Łódzkim Polskiego Związku Głuchych. Jest specjalistą w zakresie projektowania i instalacji pętli indukcyjnych  dla osób słabosłyszących. Pan Bartosz jest również  prezesem Spółdzielni Socjalnej Fado. Od początku świadczy specjalistyczne usługi w zakresie dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Spółdzielnia jest członkiem Rady Dostępności. Pracownicy brali udział w przygotowaniu oficjalnego tłumaczenia wytycznych WCAG 2. 1. Na przestrzeni ostatnich 10 lat spółdzielnia zrealizowała szereg usług dla różnych podmiotów, w tym doradztwo w zakresie wdrażania zasady równości i niedyskryminacji dla Ministerstwa Rozwoju w latach 2017-2020, doradztwo dostępnościowe dla Centrum Unijnych Projektów Transportowych w latach 2018 – 2023, kilkaset szkoleń z zakresu dostępności dla podmiotów sektora publicznego i prywatnego, kilkaset audytów dostępności architektonicznej i cyfrowej.

 

Dla kogo

Szkolenie adresowane jest dla potencjalnych beneficjentów, którzy planują realizować projekty w ramach programu FEP 2021-2027.

 

Program szkolenia

zasada równości szans i niedyskryminacji

  • czym jest zasada równości szans i niedyskryminacji – kontekst prawny, Karta Praw Podstawowych, Konwencja ONZ o prawach osób z niepełnosprawnościami,
  • niepełnosprawność – rodzaje, modele, stereotypy na temat niepełnosprawności, funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami,
  • bariery fizyczne, cyfrowe, organizacyjne i mentalne dostępności czyli dyskryminacja w praktyce,
  • studium przypadku – projekty finansowane z UE w kontekście zasady równości szans i niedyskryminacji.

zasada równości kobiet i mężczyzn

  • czym jest zasada równości kobiet i mężczyzn,
  • rola uczestników procesu – komisja oceniająca projekty, instytucje pośredniczące,
  • wniosek o dofinansowanie w kontekście równości kobiet i mężczyzn,
  • cele, działania (w tym budżet), rezultaty i monitoring w kontekście równości kobiet i mężczyzn,
  • studium przypadku – projekty finansowane z EFRR w kontekście zasady równości kobiet i mężczyzn.

zasada Nie czyń poważnych szkód DNSH oraz zasada partnerstwa

Nie czyń poważnych szkód

  • czym jest zasada Nie czyń poważnych szkód
  • co to znaczy Nie czyń poważnych szkód
  • jak stosować zasadę
  • jak wykazać zgodność z zasadą

Zasada partnerstwa

  • czym jest zasada partnerstwa
  • uwarunkowania prawne
  • realizacja zasady partnerstwa
  • angażowanie partnerów
  • ocena realizacji
  • przykłady partnerstwa

 

Organizator szkolenia

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Al. Łukasza Cieplińskiego 4
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poleć innym: