Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027

Logo Funduszy Europejskich
Logo Podkarpackie przestrzeń otwarta
20 lat Polski w Unii Europejskiej
Logo Unii Europejskiej

 

Już jest najnowsze wydanie magazynu „Zobacz Zmiany. Fundusze Europejskie dla Podkarpacia”!  A w nim piszemy oczywiście o 20. rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Jak Polska i nasz region zmieniły się w tym czasie?

Wybudowaliśmy nowoczesne szpitale i obiekty kultury. Rozwijamy innowacje i przedsiębiorczość. Mamy wygodną kolej, nowoczesne drogi i lotnisko, dzięki czemu jesteśmy coraz lepiej skomunikowani ze światem. Duże pieniądze zainwestowaliśmy w ekologię i bezpieczeństwo. Dziś żyje się w Polsce zupełnie inaczej niż 20 lat temu, gdy wstępowaliśmy do Unii Europejskiej. O tym i wielu cennych inicjatywach i projektach opowiada w naszej rozmowie Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego („Nasz wspólny sukces”). Dzięki dostępowi do wspólnego rynku i pieniądzom z Funduszy Europejskich należymy do czołówki najszybciej rozwijających się krajów Wspólnoty. Przeczytaj „Jak to było i jak jest” i zobacz, ile przez te 20 lat zyskał nasz region.

Inwestujemy też w edukację i sektor społeczny, by nikt nie czuł się wykluczony. Chcemy, by pozytywne zmiany objęły wszystkich, dlatego sporą część Funduszy Europejskich przeznaczamy na projekty, które poprawiają sytuację seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami. Z tego powodu przybliżamy Wam fenomen Dębicy. W tym mieście imponująco rozwija się ekonomia społeczna. Podmioty z tego sektora dają młodzieży z niepełnosprawnościami więcej możliwości zdobycia zawodu. A dzięki pracy ci młodzi ludzie mogą się usamodzielnić i być niezależni finansowo. To dodaje im wiary w siebie („Fenomen społecznej Dębicy”).

Wspieramy beneficjentów w realizacji przedsięwzięć dofinansowanych z unijnych funduszy. Jeśli jesteś jednym z nich, to już wiesz, że koszty w projekcie musisz ponosić w sposób przejrzysty, racjonalny i efektywny. Taki sposób wydatkowania środków zapewnia m.in. zasada konkurencyjności. Zobacz, jak powinny wyglądać „Przejrzyste i efektywne zamówienia”.

A może chcesz zostać jedną z regionalnych gwiazd Europy? Komisja Europejska po raz kolejny zaprasza do udziału w konkursie REGIOSTARS 2024. Nawet jeśli nie masz takich aspiracji, a realizujesz projekt wsparty z naszego programu, pokaż, że robisz to dobrze i dzięki Unii.

Sięgnij po nowe wydanie „Zobacz Zmiany. Fundusze Europejskie dla Podkarpacia”.

Poleć innym: