Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027

Logo Funduszy Europejskich
Logo Podkarpackie przestrzeń otwarta
20 lat Polski w Unii Europejskiej
Logo Unii Europejskiej

UWAGA! Konsultacje można obserwować na kanale Ministerstwa na YouTube

Jeśli Fundusze Europejskie nie są Ci obojętne, masz spostrzeżenia na temat dotychczasowego podziału i wydatkowania środków lub chciałbyś z perspektywy obywatela, mieszkańca regionu zasugerować pewne rozwiązania lub po prostu wypowiedzieć się na temat środków unijnych to zbliża się do tego doskonała okazja. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w internetowych konsultacjach społecznych, które dla naszego regionu zaplanowano na dzień 1 lutego br.

Cała Polska konsultuje Umowę Partnerstwa

W poniedziałek 18 stycznia 2021 r. ruszyły konsultacje społeczne Umowy Partnerstwa, najważniejszego dokumentu określającego, w co Polska zainwestuje Fundusze Europejskie w latach 2021 – 2027. Dokument ten określa cele i sposób inwestowania funduszy, których w przyszłej perspektywie finansowej będziemy mieli ogółem około 76 miliardów euro. Projekt Umowy będzie konsultowany we wszystkich województwach. W województwie podkarpackim planowana data konsultacji to 1 lutego 2021 r.

Wiadomo ile i dla kogo

Podobnie jak w latach 2014-2020 również w nowej rozpoczynającej się perspektywie około 60% funduszy z polityki spójności trafi do programów realizowanych na poziomie krajowym. Pozostałe 40% otrzymają programy regionalne, zarządzane przez marszałków województw. Wiadomo już, że szacowane wsparcie unijne na Program Regionalny: Fundusze Europejskie dla Podkarpacia to bagatela 1, 661 mld euro.

Więcej na temat planowanego podziału funduszy dowiesz się na Portalu Funduszy Europejskich.

Ty również możesz zabrać głos!

Każdy z mieszkańców regionu ma szansę zabrać głos w sprawie podziału i sposobu wydatkowania Funduszy Europejskich. Serdecznie zapraszamy do udziału w procesie konsultacji społecznych  organizowanych przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Dla województwa podkarpackiego termin spotkania online to 1 lutego 2021 r.

Harmonogram spotkań dla poszczególnych regionów oraz formularz rejestracyjny znajdują się w zakładce O konsultacjach na Portalu FE.

Zgłaszanie uwag do Umowy Partnerstwa możliwe będzie od 18 stycznia do 22 lutego również w formie pisemnej za pomocą formularza.

Przed konsultacjami zapraszamy do zapoznania się z projektem Umowy partnerstwa.

Poleć innym: