Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027

Logo Funduszy Europejskich
Logo Podkarpackie przestrzeń otwarta
Logo Unii Europejskiej

 

Przed nami jedenasta edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE). Cykl imprez organizowanych przez beneficjentów środków unijnych to już stały punkt w kalendarzu imprez regionu. Jest to szczególny czas, w którym otwierają się drzwi różnych obiektów i instytucji, wspartych ze środków unijnych. Wiele atrakcji w regionie oferowanych jest za darmo lub ze zniżką, organizowanych jest wiele pikników, zawodów czy konkursów. W tym roku święto funduszy zbiega się z jubileuszem 20 lecia Polski w Unii Europejskiej.

Święto funduszy 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to ogólnopolska akcja, podczas której każdy z beneficjentów może wypromować swój projekt. Może to zrobić na różne sposoby: organizując dzień otwarty w swojej siedzibie, piknik, spotkanie, a w przypadku podmiotów kulturalnych czy turystycznych proponując, na przykład, zwiedzanie za pół ceny. Ten rok wyjątkowo obfituje w różne atrakcje. Beneficjenci z podkarpacia zarejestrowali ich już blisko trzydzieści. Wszystkie szczegółowo opisane na specjalnej stronie internetowej: https://20lat.eu/

Podkarpackie pełne gwiazd

W tym roku DOFE w naszym regionie odbędzie się w dniach 10, 11 i 12 maja.
Cały piątek 10 maja dedykowany jest dzieciom i młodzieży. Z myślą o nich przygotowano program warsztatów w kolbuszowskim Skansenie, Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej i w Obserwatorium Astronomicznym w Tymcach. W sobotę zapraszamy do Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu Bieszczad.ski Wańkowa na aktywne spędzanie czasu całymi rodzinami. W programie wielopokoleniowe zdobywanie Połoniny Wetlińskiej i herbata z Kubusiem Puchatkiem, a na koniec dnia koncert zespołu IRA. W niedzielę kontynuujemy zabawę w Wańkowej, a także oferujemy piknik kulturalny w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

Sylwia Tęcza

Plakat wydarzenia w Kolbuszowej

Plakat wydarzenia w Tymcach i Baszni

Plakat wydarzenia w Wańkowej

 

Poleć innym: