Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027

Logo Funduszy Europejskich
Logo Podkarpackie przestrzeń otwarta
20 lat Polski w Unii Europejskiej
Logo Unii Europejskiej

 

Przed nami jedenasta edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE). Cykl imprez organizowanych przez beneficjentów środków unijnych to już stały punkt w kalendarzu imprez regionu. Jest to szczególny czas, w którym otwierają się drzwi różnych obiektów i instytucji, wspartych ze środków unijnych. Wiele atrakcji w regionie oferowanych jest za darmo lub ze zniżką, organizowanych jest wiele pikników, zawodów czy konkursów. W tym roku święto funduszy zbiega się z jubileuszem 20 lecia Polski w Unii Europejskiej.

Święto funduszy 

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to ogólnopolska akcja, podczas której każdy z beneficjentów może wypromować swój projekt. Może to zrobić na różne sposoby: organizując dzień otwarty w swojej siedzibie, piknik, spotkanie, a w przypadku podmiotów kulturalnych czy turystycznych proponując, na przykład, zwiedzanie za pół ceny. Ten rok wyjątkowo obfituje w różne atrakcje. Beneficjenci z podkarpacia zarejestrowali ich już blisko trzydzieści. Wszystkie szczegółowo opisane na specjalnej stronie internetowej: https://20lat.eu/

Podkarpackie pełne gwiazd

W tym roku DOFE w naszym regionie odbędzie się w dniach 10, 11 i 12 maja.
Cały piątek 10 maja dedykowany jest dzieciom i młodzieży. Z myślą o nich przygotowano program warsztatów w kolbuszowskim Skansenie, Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej i w Obserwatorium Astronomicznym w Tymcach. W sobotę zapraszamy do Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu Bieszczad.ski Wańkowa na aktywne spędzanie czasu całymi rodzinami. W programie wielopokoleniowe zdobywanie Połoniny Wetlińskiej i herbata z Kubusiem Puchatkiem, a na koniec dnia koncert zespołu IRA. W niedzielę kontynuujemy zabawę w Wańkowej, a także oferujemy piknik kulturalny w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

Sylwia Tęcza

Plakat wydarzenia w Kolbuszowej

Plakat wydarzenia w Tymcach i Baszni

Plakat wydarzenia w Wańkowej

 

Poleć innym: